Vánoční setkání Čtyřky - 2016

25.12.2016 09:30

Když jsem na Štědrý den odpoledne směřoval do Domků a vydatný protivný déšť právě skrápěl zbytky sněhu na chodnících a pohádková námraza brala valem za své, říkal jsem si: "Dneska to na Vyhlídce tipuju tak na osm, deset nejskalnějších..." U hvězdárny jsem se ale setkal s odhodlaným Trnkym, třímajícím v ruce prskavky, tak si říkám: "To bude dobrý!" A aby ne! Přesně ve tři hodiny už u ozdobené ojíněné borovice čekali kluci a další přicházeli. V pár minutách se nás sešla třicítka, pravda i včetně ratolestí, ale i tak je to úctyhodná účast a jak Karel vzápětí konstatoval: "Robin by z nás měl obrovskou radost..."

Následovalo klasické kolečko vyprávění, co všechno naše neformální party a skupiny vzešlé z bývalé Čtyřky v uplynulém roce podnikly a zažily. Nebylo toho opět málo: Pedálova parta tradiční Tatry, Honza podnikal zájmovou a pomocnou činnost na Zakarpatské Ukrajině, Chalpy s kamarády projížděli na kolech Portugalsko a Španělsko a skončili až na Gibraltaru, Karel se věnuje ochraně přírody a péči o krajinu v rámci Vysočiny...

Letos jsme též vzpomenuli nedožité Robinovy devadesátiny, bohužel navždy nás opustil jeho syn Zdeněk, pamětník táborů od roku 1968, často nás pak navštěvoval v Českém ráji. Čas běží, ale já věřím, že za rok se na Vyhlídce sejdeme zase v hojném počtu.

Výroční schůzku jsme zakončili oddílovým pokřikem a rozloučili se s přáním pohodových Vánoc a úspěšného nového roku.

Hoši, moc díky všem za hojnou účast - jednak samozřejmě těm každoročním účastníkům, ale i těm, kteří na Vyhlídku zavítali po delší době!


—————

Zpět


Kontakt

Karel Němec & Ivo Krčmář

728 856 553
608 745 458