Proběhlo výroční setkání členů Čtyřky

28.06.2011 18:00

Výroční setkání členů našeho oddílu Čtyřka je po pátku 24.června minulostí... Letos bylo slavnostnější o to více, že se konalo u příležitosti nedožitých 85. narozenin zakladatele Čtyřky, našeho dlouholetého vedoucího a vůdce oddílu Ing. Otakara Veselého - Robina. Sešli jsme se v podvečer v příjemném prostředí výletní restaurace Polanka v Třebíči a postupně se dostavilo na čtyři desítky bývalých členů oddílu, zejména z let 70. a 80.

Schůzku zahájil Karel Němec Kodl jedním z tradičních Robinových hesel: "Teorie je, když všichni vědí, jak a co má fungovat, ale nic nefunguje - a praxe je, když všechno funguje a nikdo neví jak", a pokračoval krátkou vzpomínkou na Robina. Robinovo vůdcovské místo v čele stolu sice zůstalo prázdné, ale zato jej ozdobila krásná kytice s věnováním, kterou o den později Kodl položil na místo Robinova posledního odpočinku na Starém hřbitově...

Nejváženějším účastníkem setkání byl bezesporu zakládající člen oddílu - František Kratochvíl Nefjork, který s sebou přivedl i kamarády ze známé třebíčské T.O. Božská Betty s kytarami. Do pozdního večera tak bylo o čem vykládat, na co vzpomínat a o čem zpívat! Vždyť někteří se navzájem neviděli dobrých třicet let! Jako ukázku někdejší bohaté literární tvorby členů Čtyřky jsme přichystali sborník výběru barevných kopií slavného časopisu Kurýr z let 1945-47, ukázky z kronik let 70. a 80. a fotografie z činnosti oddílu. Historek i krásných vzpomínek na Robina se sypalo spoustu, určitě nejvíce jsme zavzpomínali na tábory v Českém ráji, kam jsme s Robinem jezdívali od roku 1970. I po 35. letech působilo velice hrůzostrašně společné vyprávění Burdycha, Chalpiho a Dlouhána o legendárním nočním přepadu tábora v podání party okolo Pepíka Tůmy a Vajdy. Poslední a nejskalnější účastníci vydrželi sedět a vyprávět ještě dlouho po 23. hodině!

Závěrem je třeba poděkovat dalším ochotným přispěvovatelům, kteří poskytli finanční pomoc na vydání našeho almanachu. Zvláštní poděkování patří i majitelce této tradiční třebíčské restaurace paní Uhlířové za ochotu a přípravu prostor pro naše setkání.

—————

Zpět


Kontakt

Karel Němec & Ivo Krčmář

728 856 553
608 745 458