Sešli jsme se na Vyhlídce – vánoční schůzka 2017

25.12.2017 11:00

Snad už ani nelze spočítat, po kolikáté jsme se sešli k výroční vánoční schůzce našeho oddílu Čtyřka... Troufnu si tvrdit, že tato tradice nebyla od doby zániku oddílu nikdy přerušena a navíc od Robinova odchodu do skautského nebe se nás schází čím dál více. Jediné negativum je, že věkový průměr stále stoupá, nicméně to zachraňují naši svědomití tatínci, kteří na tradiční vánoční setkání Čtyřky přibírají i svoje ratolesti.

Takže ten, kdo si na Štědrý den najde cestu přesně na třetí hodinu odpolední na Vyhlídku nad Libušákem, může si být stoprocentně jist, že se tu setká s bezmála třicítkou členů našeho někdejšího oddílu!

Setkání zahájil jako vždy náš neúnavný organizátor Karel, přivítal všechny přítomné a nastínil svoji záslužnou činnost během minulého roku – pracuje v rámci ochrany přírody na celém území Vysočiny, od Víru až po Javořici. Pedálova parta jako vždy zavítala na jaře do Tater, na podzim nově i do Krkonoš. Jabčák neopomněl poreferovat, jak to nyní vypadá na našem někdejším tábořišti pod Velkou hůrkou v Českém ráji u Pařezské Lhoty – jen stručně: "Tam byste to nepoznali..." Velmi aktivní je i parta "kačerů" okolo Zdenka Charváta a Cágra: pořádají četné výpravy za keškami, a to nejen v rámci České republiky. Trnky nabídl volná místa na cyklozájezdu, který se uskuteční v příštím roce na trase Salzburg – Jadran po kvalitních cyklostezkách a se zajištěním autobusové dopravy a ubytování (bližší informace podá osobně). Honza Burda se stále neúnavně věnuje práci s mládeží v rámci Vysočiny.

Jen ten vánoční rostlý stromek nám z Boroviček jaksi zmizel, na místě nad Vyhlídkou je nyní vykáceno s četnými pařezy a příhodný stromek pro ozdoby žádný...

Děkujeme tedy všem zúčastněným, že se dostavili na letošní výroční schůzku v tak hojném počtu, přejeme do příštího roku vše dobré a mnoho pěkných a hodnotných akcí. Pokud ne v průběhu roku, tak za rok nad Libušákem jistě na viděnou!

—————

Zpět


Kontakt

Karel Němec & Ivo Krčmář

728 856 553
608 745 458