Proběhla výstava Aleše Venhody

29.01.2016 17:00

Ing. Aleš VenhodaBylo nám ctí pozvat nejen členy Čtyřky, ale i širokou veřejnost na výstavu významného třebíčského umělce, malíře – pana Ing. Aleše Venhody.

Slavnostní vernisáž se uskutečnila ve středu 27. ledna 2016 v 17 hodin ve zcela zaplněné  Galerii Malovaný dům na třebíčském Karlově náměstí. Úvodní slovo a velmi pěkné seznámení s dílem i umělcem samotným přednesla Dr. Jitka Čermáková z brněnské Galerie D, která s panem Venhodou spolupracuje již rovných dvacet let. Tu správnou atmosféru pak navodil Roman Horký – legenda českého a moravského folku a zakladatel skupiny Kamelot, milovník našich krásných údolí Oslavky a Jihlavky. Samozřejmě v jeho sólovém podání nechyběl ani slavný kousek Kamelotů "Zachraňte koně". Akce byla o to významnější, že proběhla u příležitosti umělcových sedmdesátin.

Obrazy Aleše Venhody z údolí Oslavky či Jihlavky, z okolí Budišova, Rudíkova, Svatoslavi... jsou velmi blízké i nám, členům Čtyřky Třebíč. Zajisté na nich poznáte i místa našich výprav. Rozhodně stálo za to udělat si čas na jejich shlédnutí. A věnovat třeba i skromný dík do pamětní knihy – pan Venhoda totiž patří k našim příznivcům a je i mecenášem našeho Almanachu.

Pan Venhoda se malbě věnuje již od dětství, má vynikající krajinářské nadání s inspirací a obdivem k malířům 1. poloviny 20. stol. Blažíčkovi, Havelkovi a Kalvodovi. Pozoruje tvářnost našeho kraje, rodné Horácko, Českomoravskou vrchovinu s krásnými přírodními zákoutími, architektonickými a historickými památkami. Rád chodí kolem řeky Oslavy, pozoruje ranní mlhy a první paprsky slunce. Zavítá rád i na Třeboňsko a Žďársko. (dle Dr. Jiřího Stehlíka – Kalendář obrazů Ing. Venhody - www.herbia.cz)

Aleš Venhoda s Romanem Horkým  Slavnostní zahájení vernisáže

Na snímcích se vracíme ke slavnostní atmosféře při zahájení výstavy obrazů Aleše Venhody: na prvním snímku s písničkářem Romanem Horkým, druhý snímek: vernisáž zahajuje RNDr. Jitka Čermáková z brněnské Galerie D.

 

—————

Zpět


Kontakt

Karel Němec & Ivo Krčmář

728 856 553
608 745 458