Almanach se setkal s úspěchem a pozitivními ohlasy

02.10.2012 17:00

Po půlroční distribuci naší publikace věnované památce Otakara Veselého – Robina můžeme směle konstatovat, že kniha se setkala se zájmem čtenářů a zaznamenala výhradně pozitivní ohlasy. Těší nás samozřejmě nejen poděkování od bývalých členů Čtyřky, ale jsme leckdy překvapeni i reakcí z jiných stran – například od Robinových dávných přátel a vrstevníků, a to nejen třebíčských.

Co jsme ale opravdu nečekali, a o to víc nám udělalo velikou radost, byla krátká recenze našeho almanachu v místním tisku! V srpnových Třebíčských novinách vyšel článek z pera dlouholetého skautského činovníka a místostarosty města Třebíče pana Milana Zeiberta, ze kterého si dovolujeme krátce ocitovat: " Co byla Čtyřka Robina Veselého, se dozví každý, kdo zalistuje ve třísetpadesátistránkové publikaci 'Ing. Otakar Robin Veselý a jeho Čtyřka', kterou jako posmrtnou poctu svému skautskému vůdci sestavili jeho odchovanci... Po všech stránkách vydařená práce..., je dosud nejlepší skautskou publikací, jaká v Třebíči od roku 1990 vznikla."

Slova chvály nás samozřejmě těší a velice za ně děkujeme. Jsme přesvědčeni, že tato skautská publikace nebude v Třebíči poslední a časem se jistě objeví další – ať už ze Čtyřky, anebo jiného třebíčského oddílu. Vždyť pokud je někdy něco nejlepší, nikdy to není natrvalo, ale je to vždy výzvou pro ostatní, aby stávající "jedničku" překonali. A ve skautingu to platí dvojnásob. A že je v Třebíči na co vzpomínat a o čem psát je nasnadě...

(ik)

—————

Zpět


Kontakt

Karel Němec & Ivo Krčmář

728 856 553
608 745 458